به نام خدا

پاسخ به مشكلات فني سايت مركز

نوع نوشته: طرح سايت
براي: مركز پژوهش‌هاي اسلامي صداوسيما
تاريخ نگارش: دي ۱۳۸۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۰
نتيجه جلساتي كه با حضور مدير فن‌آوري مركز با مجري سايت گرفته شده، بخش‌هايي كه ابهام داشته است و استعلام از مدير فن‌آوري سابق نياز بوده، در اين نوشته براي بنده ارسال شده و آن‌چه به رنگ قرمز نوشته شده، پاسخ‌هاست.
آن‌چه به عنوان RFP براي سفارش طراحي سايت نياز بود را خود نوشته بودم. به عنوان ناظر هم قرارداد را امضاء كرده و سايت نيز تحويل شده بود. امّا فرصتي مركز داشت براي اعلام نواقص و درخواست رفع باگ‌ها. در آن زمان ديگر مسئول فن‌آوري مركز نبودم و مسئول بعدي جلساتي را براي اين منظور برگزار كرده و به چالش‌هايي برخورد كرده بود.
جاهايي به دستور رياست مركز تغييراتي در طرح داده شده و مجري هم به دستور عمل كرده، حالا سند مكتوبي براي اين خُرده‌فرمايشات شفاهي وجود نداشت. چالش از اين‌جا نشأت مي‌گرفت كه مجري شخص بنده را شاهد گرفته بر حجيّت عملي كه انجام داده. اين فهرست را از اين رو، براي من ارسال كردند و من هم به عنوان شاهد، پس از سوگند اولين، بر مبناي صداقت هر چه مي‌دانستم نوشتم، تا حقي از كسي ضايع نشود.
وقتي كارها را بر خلاف مستندات انجام مي‌دهيم و براي كارهاي جديد مستند نمي‌سازيم، وقتي به جاي نوشتاري عمل كردن، شفاهي عمل مي‌كنيم، اين تضييع حقوق هم ممكن است پديد آيد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۹۵ بار
نظر شما براي من ارزشمند است. هر چه در نظرتان است ذيلاً بنگاريد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1306با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN