به نام خدا

آسيب فعاليت فرهنگي

نوع نوشته: تحليل و آناليز
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: فروردين ۱۳۹۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱۶
پس از پيشگفتار، مشتمل بر دو بخش عمده آسيب‌ها و راهكارهاست. فعاليت‌هاي فرهنگي به دو نوع فعاليت‌هاي جهادي و سازماني تقسيم شده‌اند و ويژگي‌ها و آسيب‌هاي هر نوع به تفكيك بيان شده است.
مؤسّسات زيادي تأسيس شده، هر روز هم مي‌شود. دوستاني كه به هدف خدمت به جامعه، براي فعاليت‌هاي فرهنگي جهادي، دست به راه‌اندازي يك سازمان و نهاد مي‌زنند. اما زمان زيادي نمي‌گذرد كه با چالش مواجه مي‌شوند، همان چالش هميشگي، همان چالشي كه نهادهاي ديگر هم دارند، همان چالشي كه به خاطر رهايي از آن يك مؤسسه زده‌اند، حالا خودشان گرفتار شده‌اند. جالب اين‌كه معمولاً هم نمي‌دانند، نمي‌دانند چه شده و چرا خودشان شده‌اند درست مثل همان سازمان‌هايي كه نقدشان مي‌كردند. من بحث را بردم روي آسيب‌هاي ساختاري، نقطه‌اي كه معمولاً مورد توجه نيست. خيال مي‌كنيم تا آدم خوبي سر كار بيايد حل است. خيال مي‌كنيم آدم‌هاي خوبي نبوده‌اند كه كارشان درست در نيامده. حالا كه خودمان خوبيم، باز هم همان نتيجه‌اي را مي‌گيريم كه انتظار نداشتيم از آدم‌هاي خوب سر بزند. دليل آن نقص در ساختار است.
دوستي چنين مشكلي داشت و راهنمايي خواست، آن‌جا بود كه اين مطلب را نوشتم و ارسال كردم. بعد هم بخش‌بخش گذاشتم در وبلاگم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۳۴۳ بار
مطالعه نظرات خوانندگان برايم كمك بزرگي‌ست. اين كمك را دريغ نفرموده، بنويسيد:
سپاسشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱
سلامچهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1366با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN