به نام خدا

هفت شماره نخست نشريه نجم

نوع نوشته: ترجمه
براي: مركز مطالعات و پژوهش‌هاي فلكي- نجومي
تاريخ نگارش: آذر ۱۳۷۷ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۹۲
نسخه‌اي از تمامي نشريات نجم كه در مركز توليد شده است. از پيش‌شماره اول، تا پيش‌شماره هفتم. البته پيش‌شماره پنجم در قالب ويژه‌نامه كسوف تهيه شد.
يكي از دوستاني كه با هم هندسه بحث مي‌‌كرديم، به عنوان مقدمه ورود به فلسفه‌، يك روز خبر داد: آن طرف خيايان يك‌جايي باز شده، تلسكوپ هم دارند! رفتم كه ببينم، ماندگار شدم و در دوره آموزشي شركت كردم.
زمان زيادي از شركت در كلاس‌هاي فيزيك و رياضي و نجوم نگذشته بود كه آقاي عابديني يك روز در مدرسه معصوميه(س) راهم را بست، روي پله‌ها نشستيم و چندكلمه‌اي صحبت كرديم. پيشنهاد ايشان اين بود كه يك نشريه تخصّصي در عرصه نجوم راه بياندازيم، به پشتوانه مالي مركز. خيلي راحت توانست مرا قانع نمايد. شروع كار هم با حضور آقاي مصطفي‌لو به صورت سه‌نفره كليد خورد. هر كس بخشي از مطالب را جمع‌آوري مي‌كرد. بيشتر ترجمه‌ها و تمامي جدول‌هاي كلمات بر عهده بنده بود. مقداري از صفحه‌بندي نيز. هر ماه دور هم جمع مي‌شديم و ظرف يكي دو روز كار را جمع مي‌كرديم.
اين‌ها را به عنوان پيش‌شماره توليد كرديم كه بلكه رئيس محترم مركز موافقت نمايد و امتيازي ثبت نموده و رسمي، براي قرار گرفتن در كيوسك روزنامه‌فروشي، تهيه نماييم. ايشان تا آخر كار نپذيرفت كه تيراژ از ۵۰ نسخه كپي سياه و سفيد بالاتر برود. لذا تنها در اختيار دوستان شركت‌كننده در كلاس‌هاي آموزشي قرار مي‌گرفت و من هر بار يك شماره هم در كتابخانه مدرسه مي‌گذاشتم. وقتي هم كه براي مقابله با اين تصميم رئيس مجموعه، اساتيد را داخل قضيه كردم و تصميم گرفتم هيئت علمي و هيئت تحريريه تشكيل دهم، طرح آن را كه تهيه نموده و به شور گذاشتم، رئيس مركز آن‌چنان وتو فرمود كه ديگر پايم را مركز نگذاشتم و به راه خود رفتم كه رفتم!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۶۱۱ بار
انسان محتاج وعظ است. ترديد نكنيد و هر چه در نظرتان هست را ذيلاً برايم بنويسيد:
ممنون از زحمات شماجمعه ۴ آبان ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1367با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN