به نام خدا

ماتريس طراحي گزارش‌هاي نرم‌افزار بريده جرايد

نوع نوشته: طرح نرم‌افزار
براي: معاونت ارتباطات مردمي اداره كل دفتر وزارت نيرو
تاريخ نگارش: تير ۱۳۸۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۱
چهار جدول نمايش داده شده است.
اولين جدول به صورتي ماتريسي، نسبت هفت سرفصل ارزيابي را با يكديگر نشان داده، به صورت كدهايي كه هر كدام يك نوع گزارش از اطلاعات بانك خواهد بود؛ بر اساس نام روزنامه، سبك روزنامه، منبع، موضوع، انتقادي بودن، مرتبط با كدام بخش از وزارتخانه و بر اساس جهت‌گيري. بدين‌ترتيب ۳۵ عدد گزارش بايد تهيه شود كه هر كدام مي‌تواند: كامل، سالانه، ماهانه و موضوعي باشد، چيزي كه در جدول دوم ديده مي‌شود. در جدول سوّم هم اطلاعات پايه، اجمالي و يا خاصّ نمايش داده مي‌شود. يك گزارش هم در جدول چهارم معرفي شده كه تمامي اطلاعات بانك را ارائه مي‌نمايد.
در نتيجه اين سامانه گزارش‌گيري، ۱۶۲ عدد گزارش مختلف را بايد ارائه نمايد.
يكي از همكاران سابق در وزارت نيرو مشغول كار شده بود. وظيفه او بررسي تمام روزنامه‌هاي رسمي كشور بود كه ببيند آيا يك وقت خبري، انتقادي، پيشنهادي، چيزي اگر درباره وزارت نيرو يا يكي از شركت‌هاي زيرمجموعه پيدا كرد، جدا نمايد و آرشيو كند. ضمن اين‌كه موظف بود آمار اين بريده‌هاي جرايد را هم به وزير ارائه نمايد. ابتدا راهنمايي‌اش كردم تا از اكسل استفاده كند. به ازاي هر بريده جريده شماره‌اي در اكسل مي‌زد و در نهايت هم تعداد معلوم مي‌شد.
امّا بعد كه گزارشات بيشتري خواست و بر اساس گزينه‌هاي مختلف، برايش يك بانك اطلاعات در اكسس ساختم. اين گزارش‌ها را هم پيشنهاد كردم. بخشي از گزارش‌ها را نوشتم و برايش ايميل كردم و در كارش استفاده كرد. بخشي ديگر باقي بود كه ظاهراً از آن سمت خارج شد و به پست ديگري انتقال يافت. بنده هم اين غول گزارش‌ساز را تكميل نكردم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۳۰۱ بار
نظر شما براي من ارزشمند است. هر چه در نظرتان است ذيلاً بنگاريد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1306با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN