به نام خدا

عنوان‌گذاري فيش‌هاي اختيار در منابع فرهنگستان

نوع نوشته: گزارش پروژه
براي: انديشكده علم ساجد لله
تاريخ نگارش: آبان ۱۳۹۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۳۴
بيش از يكصد عنوان است كه براي فيش‌هاي اطلاعاتي استخراج شده از جزوات مرحوم استاد حسيني (ره) ثبت شده است. فيش‌هايي كه در موضوع اختيار جمع‌آوري شده‌اند. اين عناوين به صورت خلاصه بيانگر متن خود هستند.
طبقه‌بندي هميشه آسان نيست. وقتي درباره اختيار جزوات را مطالعه كردم، آن دسته از جزواتي كه در اختيار داشتم، بيش از سي صفحه مطلب جمع شد. هر چه مي‌خواندم، نمي‌توانستم به صورت ذهني دسته‌بندي نمايم. فهم منسجمي از حجم مطالب پيدا نمي‌كردم. لازمه طبقه‌بندي درك اصلي و فرعي بودن مطالب است. وقتي يهو تمام مطالب را مهم تشخيص مي‌دهي، همه‌شان نو و جالب و جذّاب، همه اصلي كه بشوند، اصلاً طبقه‌بندي ممكن نيست ديگر! بايد كاري مي‌كردم. رفتم سراغ روش دو مرحله‌اي در طبقه‌بندي. ابتدا كل متن را عنوان‌گذاري كردم. يعني ابتدا تقطيع و تجزيه و سپس نوشتن خلاصه آن‌چه كه قصد بيان داشته است. به اين ترتيب بيش از صد عنوان به دست آوردم. حالا مي‌شد خود را از متن بكشم بيرون و فارغ از لحن بيان مطالب و عبارت‌پردازي‌هاي آن، تنها به محتوا توجه كنم. محتوا را از عناويني كه خود نوشته بودم بفهمم. اين‌طور بهتر مي‌توانستم روابط را درك كنم. ارتباطاتي كه بين مفاهيم در اين متن‌ها برقرار شده بود. كار آسان شد ناگهان. حالا من صد تا - حدوداً - تك جمله داشتم كه بايد با هم مقايسه مي‌كردم. مي‌سنجيدم و اصلي و فرعي آن‌ها را پيدا مي‌نمودم. كردم و شد. يعني بعد از اين مرحله توانستم به طبقه‌بندي مطلوب خود دست يابم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۲۲۳ بار
آن‌چه من نوشته‌ام پايان نيست، آغاز است. براي ادامه راه، نقطه‌نظر خود را ذيلاً بنويسيد:
آموختنپنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹
عاليدوشنبه ۵ تير ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1366با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN