به نام خدا

نظريات دانشمندان غربي درباره اختيار

نوع نوشته: گزارش پروژه
براي: انديشكده علم ساجد لله
تاريخ نگارش: شهريور ۱۳۹۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۳۶
فهرست اجمالي بيانگر شش دسته از دانشمندان است: جغرافيدانان، روان‌شناسان، رياضيدانان، فيزيكدان‌ها، فيلسوفان و پزشكان. نام حدود ۶۰ دانشمند غربي ذيل فهرست تفصيلي ذكر شده است و در ادامه، تمام فيش‌هاي جمع‌آوري شده درباره اختيار قرار گرفته‌اند. تاريخ تولد و مرگ هر دانشمند نيز به ميلادي آمده.
طبقه‌بندي فيش‌هايي كه از نظريات دانشمندان غربي جمع كرده بودم به سادگي فاز نخست پروژه نبود. اولاً اين‌كه به منابع اصلي دسترسي نداشتم و از همين رو آن‌چه آورده بودم خلاصه مي‌شد در عباراتي كه پيش از من مورد توجه ديگران قرار گرفته و در مقالات آن‌ها درج شده بود. پس قبل و بعد نداشتند. پاره گفته‌هايي بود كه بايد به حسب نياز خود استفاده مي‌كردم تا ديدگاه دانشمندان غربي را حول اختيار پيدا كنم. ثانياً صدها نحله فكري در غرب وجود دارد. يك روند مشخص و درست در اختيارم نبود، تا بتوانم جمع‌بندي كنم. انگار هر دو سه دانشمند يك مكتب ايجاد كرده و ديدگاه‌هاي مختص به خود در فلسفه طرح كرده‌اند. آن هم فلسفه جبر و اختيار. پس به نظرم رسيد با اين حجم كم فيش و تنوع رشته‌هاي دانشگاهي، صرفاً بر اساس تخصص هر فرد، گفته‌هايش را طبقه‌بندي كنم. منبع شناخت تخصص را هم گرفتم ويكي‌پديا. هم تاريخ تولد و مرگ را و هم رشته تخصصي فرد را. بدين ترتيب اين دسته‌بندي پديد آمد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۶۲ بار
ذيلاً آن‌چه قلباً مي‌پنداريد كتباً بنگاريد. حكماً دانستن آن ياري‌گر خواهد بود مرمرا:
عاليپنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷
يا لثارات الحسين عيكشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱
نيازدوشنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۲
نيازدوشنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۲
نيازدوشنبه ۲۸ فروردين ۱۴۰۲
عاليدوشنبه ۵ تير ۱۴۰۲

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1366با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN