به نام خدا

گزارش رفتارهاي اجتماعي مؤسسه - ويرايش دوم

نوع نوشته: گزارش پروژه
براي: جامعه مدرسين حوزه علميه قم
تاريخ نگارش: تير ۱۳۹۶ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۸۰
گزارشي تقريباً مفصّل درباره فعاليت‌هاي مؤسسه فقاهت و تمدن‌سازي اسلامي‌ست كه به عنوان پيشنهادي براي ايجاد فضاي گفتماني تدوين شده است.
تحوّل سخت است. خصوصاً وقتي بزرگان سن بالا داشته باشند. اين را همه مي‌دانند، سن انسان كه بالا مي‌رود، محافظه‌كار مي‌شود معمولاً. اصلاً وظيفه‌اش و تكليفش مي‌شود اين‌كه حفظ گذشته نمايد و اجازه تغيير ندهد. از نزديك در جريان فعاليت‌هاي شوراهايي بودم كه به سرانجام نرسيدند. در طيّ پروژه‌هاي متعدّد، بارها و بارها اقدام به تجميع آسيب‌هاي حوزه و راهكارهاي پيشنهادي نمودم و صدها عنوان را طبقه‌بندي كرده در اختيار مسئولين قرار داده بودم. دستور جلسات بسياري از نشست‌ها و اجلاسيه‌ها را تدوين كرده بودم تا حركتي در بزرگان پديد بياورد براي پذيرش تغيير و تحولّي و مديريت آن. اما انگار تكان نمي‌خوردند. اثري نداشت. روزي قدرتمندي رو به من كرد و گفت: «ما هم در سن شما بوديم خواستيم همه چيز را عوض كنيم، فلان بزرگ گفت: كرديم نشد، نكنيد نمي‌شود!» منظورش اين بود كه دلسردم نمايد. و موفق هم شد. موفق هم شد. من ديگر از تلاش براي ايجاد تغيير دست كشيدم. اما وقتي ديدم يك برادري پيدا شده كه محكم و راسخ ايستاده، تصميم گرفتم حمايتي نمايم. رفتم و با مسئولي صحبت كردم. خواست تا مطلبي بنويسم و بدهم تا بدهد به مسئول‌ترها. متني نوشتم كه ديد و نپسنديد. گفت طولاني‌ست و نمي‌خوانند. بازنويسي كردم و در دو سه صفحه همه مطالب مهم را آوردم. باقي را كردم پيوست و ضمائم.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۹۶۸ بار
انسان محتاج وعظ است. ترديد نكنيد و هر چه در نظرتان هست را ذيلاً برايم بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1310با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN