به نام خدا

مرحله اول توليد كتابخانه ديجيتال

نوع نوشته: طرح نرم‌افزار
براي: پژوهشكده باقرالعلوم(ع) وابسته به سازمان تبليعات
تاريخ نگارش: تير ۱۳۸۸ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲۵
پس از پيشگفتار و تعريف كتابخانه ديجيتال، انواع روش‌هاي دستيابي به كتاب، كتاب‌مبنا يا داده‌مبنا بودن سايت طرح شده و به ترتيب عناوين: امكانات و ابزارهاي كمكي، ويژگي‌هاي فاز اول طرح، نرم‌افزارساز كتاب‌هاي منتخب، خريد نرم‌افزار يا برنامه‌نويسي، روش برنامه‌نويسي طرح شده و در نهايت نيز هزينه و زمان برنامه‌نويسي بيان شده است.
ديگر گمان نكنم كسي در اين شهر مانده باشد كه كتابخانه ديجيتال امام علي(ع) را نديده باشد، همان كه بالغ بر صدها گيگابايت اطلاعات در يك ديسك سخت، در اختيار مؤسسات قرار داده شده است. گروه انجام‌دهنده اين كار را پنج سال پيش ملاقات كردم، در تهران بودند و وابسته به سامانه آموزش يكي از نهادهاي نظام كه در كنار كارهاي ديگر خود، قربةً إلي الله، تمام كتاب‌ها و نشرياتي را كه در اينترنت به فارسي و عربي يافته‌اند بر روي يك هارد ذخيره كرده و يك فهرست هم اول آن زده‌اند. هم فايل‌هاي Html دارد و هم Word و هم PDF. خلاصه ملغمه‌اي است از هر چيزي كه تصوّرش را بكني. پژوهشكده يك نسخه گرفته بود و مي‌خواست تعدادي از كتاب‌ها را كه مفيد براي مبلّغ باشد حين تبليغ يا قبل از آن در سايتي قرار دهد و يك CD كه همراه طلبه باشد و قابل استفاده. گفتند كتابخانه ديجيتال و طرحش را از بنده خواستند. اين را نوشتم و جلساتي رفتيم و پس از تصويب در گروه فني به نشست مديران عالي منتهي شد و در آن‌جا با توضيحات مفيد مسئول سايت حوزه‌نت اساساً دست از اين كار بيهوده برداشتند و اين طرح نيز به «ناانجاميده‌ها» پيوست.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۹۸ بار
دو روز انسان نبايد مانند هم باشد. با نوشتن نظر خود، كمك كنيد متفاوت از ديروز باشم:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1306با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN