به نام خدا

مديريت محتوايي پروژه مأخذشناسي نرم‌افزارهاي علوم اسلامي

نوع نوشته: طرح فرآيند
براي: پژوهشكده باقرالعلوم(ع) وابسته به سازمان تبليعات
تاريخ نگارش: تير ۱۳۹۰ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۲
پنج سرفصل اصلي آن عبارت است از: راهكار، انتخاب مؤسسات برتر، هماهنگي و سپس ملاقات با مدير مؤسسه مزبور، تشكيل جلسات كارشناسي با حضور نمايندگان فني- محتوايي مؤسسات مزبور و اعلام رسمي نتيجه نهايي.
مثل همه مجموعه‌هاي ديگر، اين نهاد نيز به تشخيص خود عمل مي‌كرد و نگران پذيرش عمومي ساير مؤسسات نبود. وقتي قرار است يك طبقه‌بندي براي نرم‌افزار‌هاي علوم اسلامي ايجاد شود، معناي آن رده‌بندي و جانمايي نرم‌افزارهايي است كه مؤسسات و شركت‌هاي ديگر توليد كرده‌اند و با اين كار وزن و ارزش و توانمندي شركت‌ها محك مي‌خورد و تعيين مي‌گردد. پس پا در كفش ديگران كردن است يك جور!
چنين پروژه‌اي اگر در تعامل با شركت‌ها و مؤسسات ذي‌ربط ساماندهي نشود، دچار گرفتاري عدم پذيرش شده و در اين صورت نمي‌تواند جايگاهي در بازار داشته باشد و معتبر محسوب نمي‌گردد. تمام اين حرف‌ها را زدم و سؤال اصلي اين بود كه چگونه مي‌شود با تمام مؤسسات مزبور تعامل كرد. عرض كردم اگر غول‌هاي نرم‌افزاري تأييد نمايند، صدها شركت خُرد تسليم محض‌اند و حرفي براي گفتن نخواهند داشت. از اين رو، متن مزبور را تنظيم كردم و گفتم حالا كه براي انجام اين پروژه با بنده مشورت نموده‌ايد، نظرم اين است؛ بايد چند شركت برتر را داخل بازي كنيد و احترام بگذاريد.
البته متأسفانه خود من را آخر بازي فراخوانده بودند، جايي كه پيمانكار مدعي بود كار را تمام كرده است و منتظر نظر كارفرما براي تحويل پروژه است!
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۳۰۸ بار
مطالعه نظرات خوانندگان برايم كمك بزرگي‌ست. اين كمك را دريغ نفرموده، بنويسيد:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1318با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1301نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN