به نام خدا

طبقه‌بندي پيشنهادي براي نرم‌افزارهاي اسلامي

نوع نوشته: طبقه‌بندي داده‌ها
براي: پژوهشكده باقرالعلوم(ع) وابسته به سازمان تبليعات
تاريخ نگارش: تير ۱۳۹۰ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۳
پنج رده اصلي پيش‌بيني شده است، تا نرم‌افزارها بر اساس اين پنج سرفصل تقسيم‌بندي گردند: قالب محتوا، قالب نرم‌افزاري، مخاطب، موضوع فعاليت و هدف كلّي.
يك شركت در تهران تمام پروژه را بر عهده گرفته است، از جمع‌آوري نرم‌افزارهاي اسلامي، تا طبقه‌بندي تمام آن‌ها. حتي توليد طبقه‌بندي را نيز خودشان به انجام رساندند. آخر كار كه مرحله تحويل بود، كارفرماي پروژه از بنده مشاوره خواست.
در همان اولين نگاهي كه به طبقه‌بندي تهيه شده توسط آن شركت انداختم صدايم درآمد. به نظرم فاجعه آمد. انواع رده‌ها در هم مخلوط شده و نتيجه اين‌كه مثلاً مخاطب چند بار در ذيل موضوعات مختلف بايد تكرار مي‌شد، يا قالب‌هاي محتوايي. وقتي رده‌هاي هم‌‌عرض به صورت زيرمجموعه در‌آيند، جايي كه بايد با هم تركيب شوند، خودِ تركيب داخل طبقه‌بندي شود، چنين سلسله‌اي ته ندارد. زنجيري از تكرارهاي مخلّ به دسترسي توليد مي‌شود و كاربر را آزار مي‌دهد. تنها كاري كه كردم تفكيك طبقه‌ها و رده‌ها بود و تشريح زيرمجموعه‌ها در ذيل آن‌ها.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۱۴۲ بار
در نوشتن آن‌چه در ذهن داري ترديد نكن. تك‌تك يادداشت‌ها را شخصاً مي‌خوانم و پند مي‌گيرم:
سلامسه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها888طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها70براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها28همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1295با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1295نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN