به نام خدا

گزارش تحقيقات فيزيك در موضوع مقاومت‌ها

نوع نوشته: گزارش پروژه
براي: متفرقه
تاريخ نگارش: آذر ۱۳۷۴ هجري شمسي
تعداد صفحات: ۳۶
محصول يك پژوهش كلاسي درباره مقاومت‌ها در علم الكترونيك است، در سطح دبيرستان. از بار الكتريكي آغاز مي‌شود و پس از معرفي مدار و ولتاژ و مقاومت به قانون اهم مي‌رسد. انواع مقاومت‌ها را معرفي كرده و شيوه‌هاي سري و موازي بسته شدن آن‌ها را توضيح مي‌دهد. در نهايت با آزمايش قانون اهم به پايان مي‌رسد.
استاد عميمي‌نژاد دبير فيزيك بود، در دبيرستان شهيد عموئيان. سوّم دبيرستان بوديم در نظام جديد آموزشي. كلاس را گروه‌بندي كرده بود و براي هر گروه يك تكليف تعيين. به گروه ما مبحث «مقاومت» رسيد. مدتي گذشت و هيچ‌يك از اعضاي گروه همكاري نكردند (اعضاي گروه: همايون صدري، رامين ديلمي زندي، مجيد غنمي، رضا فلاحي، جلال مرتضي‌زاده). اصلاً قصد كار نداشتند يعني. ديدم نمره‌ام كم مي‌شود اگر منتظر تصميم جمعي باشم. اين شد كه پيشنهاد كردم آن‌ها هزينه‌هاي كار را تأمين كنند و من پژوهش را به انجام رسانم. برادرم كارشناسي فيزيك از دانشگاه اميركبير داشت و كتاب‌هايي در منزل بود. مطالعه كردم و بخش‌هايي از آن كتاب‌ها برگزيدم. تصاوير را هم بيشتر از كتابي به زبان انگليسي گزينش كردم كه بسيار ساده مفاهيم فيزيك را ترسيم كرده بود. آن زمان اينترنت نبود و فقط از كتاب مي‌شد اطلاعات كسب كرد. بخش‌هاي منتخب را بردم سر خيابان و كپي گرفتم. كپي‌ها را بريده و كلاژ كردم و يك پژوهش مفصل از آب در آمد. دبير هم بسيار راضي و نمره خوبي به اعضاي گروه داد.
اين نوشته را مي‌توانيد به صورت رايگان از لينك‌هاي روبه‌رو دريافت نماييد.
دانلود: ۱۶۲ بار
خمپاره به هدف نمي‌خورد، اگر ديده‌بان گراي صحيح ندهد. نظرات شما گراي هدف من است:

صفحه اصليبازگشت به صفحه نخست سايت نوشته‌ها986طرح‌ها، برنامه‌ها و نوشته‌ها مكان‌ها75براي چه جاهايي نوشتم زمان‌ها30همه سال‌هايي كه نوشتم جستجودستيابي به نوشته‌ها از طريق جستجو وبلاگ1366با استفاده از سامانه پارسي‌بلاگ نماها2چند فيلم كوتاه از فعاليت‌ها آواها10تعدادي فايل صوتي براي شنيدن سايت‌ها23معرفي سايت‌هاي طراحي شده نرم‌افزارها36سورس نرم‌افزارهاي خودم معرفي6معرفي طراح سايت و آثار و سوابق كاري او فونت‌هاي فارسي60تعدادي قلم فارسي كه معمولاً در نوشته‌هايم استفاده شده است بايگاني وبلاگ1354نسخه محلّي از نوشته‌هاي وبلاگ خاندان موشّحبا استفاده از سامانه شجره‌ساز خاندان حضرت زادبا استفاده از سامانه شجره‌ساز فروشگاهدسترسی به غرفه محصولات فرهنگی
با اسكن باركد صفحه را باز كنيد
تماس پيامك ايميل ذخيره
®Movashah ©2018 - I.R.IRAN